Acest meci are toate premisele de a fi unul spectaculos pentru ca Celta si-a revenit la forma din startul sezonului iar Atletico e pe val dupa victoria uriasa cu Real Madrid.Atletico e pe locul 3 cu 50 de puncte dublu fata de Celta care e la mijlocul clasamentului. In meciul tur disputant pe Vicente Calderon cele doua echipe au terminat la egalitate 2-2.

Celta a trecut printr-o perioada mai grea dar acum 2 etape au reusit sa castige meciul de pe teren propriu impotriva celor de la Cordoba iar in ultima etapa au obtinut o remiza cu Real Sociedad.Au avut probleme cu golurile primite in ultimele minute ale meciurilor dar la Sociedad au marcat in ultimele 5 minute.In acest meci nu va putea juca  Hugo Mallo.Echipa probabila:S. Alvarez-Cabral, Fontas,Sergi Gomez, Jonny Castro, Augusto, Krohn-Dehli -Orellana,Radoja, Nolito, Larrivey.

Atletico a trecut repede dupa cele 3 infrangeri impotriva Barcelonei si au invins in deplasarea de la Eibar iar apoi a venit marele derby cu Real Madrid.Au dominat acel meci de la un capat la altul si in final tabela arata 4-0.Koke s-a accidentat in debutul meciului iar inlocuitorul sau Saul a fost unul din cei mai buni oameni.In acest meci Simeone va incerca sa pastreze aceiasi formula care a inceput cu Real si va absenta doar Koke.Echipa probabila:Moya-Miranda, Godin,Juanfran, Siqueira-Mario Suarez-Saul Niguez,Gabi, Raul Garcia, Griezmann-Mandzukic.

Ambele echipe si-au intrat in ritm in ultimele etape dar Atletico e in mare forma si cred ca se vor impune in acest meci.Atletico are o cota de 2.05 la Unibet.

În plus, dacă nu ai deja cont la Unibet, înregistrează-te de aici și vei beneficia de un Bonus de 150 RON.