In etapa cu numarul 31 avem un duel intre doua echipe aflate la mijlocul clasamentului,dar trebuie precizat ca United se afla pe locul 7 cu 17 puncte mai mult decat West Ham care ocupa locul 12.In meciul tur disputat pe Old Trafford,United s-a impus cu 3-1.

West Ham a inregistrat rezultate foarte slabe in primele 20 de etape si la un moment dat au fost chiar pe ultimul loc in campionat.La sfarsitul lunii ianuarie si inceputul lunii februarie au reusit 4 victorii si o remiza si astfel au reusit sa se ridice din zona retrogradarii.In ultimele 3 meciuri disputate acasa au reusit doar victorii iar acum fanii asteapta sa repete performanta.In acest moment au 6 puncte peste zona retrogradarii dar acesta va fi cel mai dificil meci din ultimele 2 luni mai ales ca United vine cu un moral bun dupa calificarea in sferturile Champions League.In acest meci nu vor juca O’Brien si Vaz Te ambii fiind accidentati.Echipa probabila:Adrian-Demel, Tomkins, Reid, Armero-Diame, Noble-Nocerino, Nolan, Downing-Carroll.

Atmosfera la Manchester United este excelenta dupa ce au reusit calificarea in sferturile Champions League.Au reusit calificarea dupa ce au invins cu scorul de 3-0 pe Olympiakos Pireu.David Moyes spera ca dupa aceasta calificare United sa inceapa sa castige mai mult in campionat acolo unde au dezamagit in acest sezon.Sunt pe locul 7 la 12 puncate de Manchester City care ocupa locul 4,ultimul care asigura prezenta in editia viitoare de Champions League.In privinata lotului Moyes nu va putea conta pe Evans si Nani accidentati.Echipa probabila:de Gea-Smalling, Jones, Vidic, Evra-Cleverley, Fellaini-Mata, Rooney, Young-Chicharito.

Chiar daca West Ham a castigat ultimele 3 meciuri de pe teren propriu acum vor juca cu actualii campioni,care vin si cu un moral ridicat.Manchester United are o cota de 1.90 la Bet365.