Etapa intermediara din aceasta saptamana nu a schimbat nimic la varful clasamentului dar acest meci va schimba sigur ceva.Sevilla si-a asigurat prezenta in Europa League dar spera in continuare la o prezenta in Chamions League.Barcelona e pe primul loc iar acesta e unul din meciurile grele ramase iar cu o victorie aici se apropie de titlu.In meciul tur Barca s-a impus clar pe teren propriu cu 5-1.

Acest meci nu putea veni intr-un moment mai bun pentru Sevilla pentru ca nu au mai pierdut un meci de doua luni,in aceasta perioada au castigat 8 din cele 9 partide disputate.In aceasta serie s-au calificat si in sferturile Europa League.Sevilla e singura echipa din La Liga care nu a pierdut nici un meci pe teren propriu in acest sezon.La mijlocul acestei saptamani au castigat cu 2-1 impotriva celor de la Levante.In acest meci nu vor putea juca Benga,Beto si Mbia.Echipa probabila:S. Rico- Pareja, Carrico, Figueiras,Tremoulinas- Krychowiak-Reyes, Banega,Iborra, Vitolo-Bacca.

Barcelona are o serie de 9 victorii iar ultimul meci pierdut a fost acum 2 luni acasa cu Malaga.Joaca foarte bine in deplasare in acest sezon iar cu o victorie in acest meci isi asigura aproape titlul.In precedentul meci disputant in deplasare au castigat greu la Celta Vigo printr-un gol inscris in ultimele 20 de minute de Mathieu.In acest meci nu va putea juca Jordi Alba.Echipa probabila:Bravo- Pique, Mathieu, Dani Alves,Adriano- Rakitic, Iniesta-Busquets,Messi, Suarez, Neymar.

Ambele echipe sunt intr-o forma excelenta dar in acest meci cred ca se va impune Barcelona pentru ca au echipa mai buna iar cu o victorie aici isi pot adjudeca titlul.Barcelona are o cota la victorie de 1.55 la Winmasters.În plus, dacă nu ai deja cont la Winmasters, înregistrează-te de aici și vei beneficia de un Bonus de 200 RON