Dupa o saptamana de pauza marti si miercuri avem returul sferturilor de finala din Champions League.Acum 6 zile Barcelona s-a impus la Paris cu 3-1 dar in acest meci va reveni in teren liderul Ibarhimovic si PSG spera ca va intoarce rezultatul.

Duelurile precedente intre cele doua echipe s-au incheiat cu un numar mare de goluri iar meciul din aceasta seare nu cred ca va fi o exceptie pentru ca PSG va trebui sa atace iar Barcelona va surprinde pe contraatac prin Messi ,Neymar si Suarez.In ultimul meci de campionat au castigat acasa 2-0 cu Valencia si astfel si-au pastrat fotoliul de lider in La Liga.In meciul tur Iniesta s-a accidentat si nu va  putea juca nici in acest meci iar locul sau in echipa va fi luat de Xavi.Echipa probabila:ter Stegen -Pique, Mascherano,Alves, Alba-Rakitic, Xavi-Messi,Busquets,Suarez, Neymar.

In ultima etapa de campionat PSG a castigat in deplasarea de la Nice cu 3-1 si au ramas pe locul 2 in Franta la egalitate de puncte cu liderul Lyon dar si cu un meci mai putin disputant.In acest meci isi pun toate sperantele in revenirea lui Ibrahimovic si vor incerca sa intoarca rezultatul din tur.Diseara nu vor putea juca Motta si Thiago Silva.Echipa probabila:Sirigu-,Marquinhos, David Luiz, van der Wiel,Maxwell-Verratti, Matuidi-Cavani,Cabaye, Ibrahimovic, Pastore.

In acest meci PSG nu are nimic de pierdut si vor ataca din primul minut pentru a reusi calificarea.Ambele echipa marcheaza are o cota de 1.67 la Winmasters.În plus, dacă nu ai deja cont la Winmasters, înregistrează-te de aici și vei beneficia de un Bonus de 200 RONla