Pe stadionul Sanchez Pizjuan se va juca cel mai interesant meci din aceasta etapa si se va disputa intre ocupanta locului 5 Sevilla si ocupanta locului 2  Real Madrid.Sevilla are 5 victorii consecutive si s-a calificat in sferturile Europa League,in timp ce Real a pierdut in weekend pozitia de lider dupa infrangerea cu Barcelona.In meciul tur Real s-a impus pe teren propriu cu 7-3.

Sevilla a progresat mult in ultima perioada iar acesta este cel mai bun moment de a juca impotriva celor de la Real.Cinci victorii consecutive in campionat nu au mai reusit de multa vreme.In Europa League s-au calificat in sferturi invingand la lovituri de departajare pe rivalii de la Betis.Duminica au reusit se invinga pe Osasuna in deplasare,acolo unde Real,Barca si Atletico nu au castigat in acest sezon.Datorita numarului mare de meciuri antrenorul Emery a rotit jucatorii in ultimele meciuri dar in acest meci va incepe cu cel mai bun 11 mai ales ca nu are jucatori accidentati sau suspendati.Echipa probabila:Beto-Coke, Pareja, Fazio, Moreno-Mbia, Iborra-Vitolo, Rakitic, Reyes-Bacca.

Acesta este unul din cele mai dificile meciuri din acest sezon pentru Real,Sevilla este in mare forma,si meciul pierdut acasa cu Barcelona a scazut moralul echipei.Au avut victoria in mana si oportunitatea de ai scoate pe catalani din lupta pentru titlu dar au pierdut dupa ce au condus de 2 ori pe tabela.Au primit 4 goluri chair daca au avut o defensiva buna in acest sezon.Acesta va fi un test de caracter pentru Real datorita infarngerii de duminica si a infarngerii de anul trecut tot pe acest teren.In acest meci Ancelotti nu va putea conta pe Sergio Ramos si Di Maria.Echipa probabila: Diego Lopez- Varane,Carvajal,Pepe, Marcelo- Isco,Xabi Alonso,Modric, C. Ronaldo, Bale-Benzema.

Sevilla se afla in mare forma si va inscrie cel putin un gol in timp ce Real are nevoie de victorie si va incepe meciul ofensiv.Cel mai bun pariu pentru acest meci va fi unu cu peste 2.5 goluri marcate care are o cota de 1.40 la Bet365.