In acest weekend se va desfasura etapa cu numarul 13 din Premier League.In acest meci se vor infrunta ocupanta locului 15,Cardiff si liderul Arsenal.Cele doua echipe s-au intalnit de 3 ori in ultimii 7 ani in FA Cup,Arsenal a castigat 2 meciuri si unul s-a terminat la egalitate.In campionat acesta este primul meci dupa 51 de ani.

Cardiff a reusit promovarea sezonul trecut si dupa cum a jucat partidele de pe teren propriu este clar ca vor sa ramana.In acest sezon au reusit o victorie cu Manchester City au invins rivalii galezi de la Swansea iar in ultima etapa au remizat pe teren propriu cu Manchester United.Au avut si putin noroc in meciul cu Manchestr cand au reusit se egaleze in minutele de prelungire prin Kim.Atfel Cardiff reuseste sa pastreze o distanta de 3 puncte fata de zona retrogradarii dar cel mai important au demonstrat in acest sezon ca au o capacitate de lupta mare si nu se dau niciodata batuti asa ca liderul va avea un meci greu in Tara Galilor.Pentru acest meci nu vor putea conta pe accidentaii Conway si Brayford.Echipa probabila:Marshall-Theophile-Catherine, Caulker, Tarner,Taylor-Medel, Mutch-Cowie, Whittingham, Odemwingie-Campbe.

Arsenal a castigat usor in ultima etapa acasa cu Southampton 2-0,iar in ultima etapa a crescut iar diferenta care ii desparte de locul 2 la 4 puncte asa ca pot aborda acest meci mai relaxati.La mijlocul saptamanii au avut meci in Champions League unde au invins pe Marseille cu 2-0 si si-au sporit sansele calificare in optimi.Giroud si Wilshere au jucat excelent in ultimele 2 meciuri marcand cate 2 goluri.Wallcot a jucat primele minute dupa 2 luni cat timp a fost accidentat.Echipa probabila:Szczesny-Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs-Arteta, Wilshere-Ramsey, Ozil, Cazorla-Giroud.

Se stie ca liderul Arsenal vine la Cardiff pentru o victorie dar galezii nu se vor preda usor asa ca recomand pentru acest meci un pariu cu peste 2.5 goluri care are o cota de 1.85 la Bet365.