FC Brasov Steaua Analiza

Analiza FC Brasov Steaua (26.11.2012)

Brasov nu a reusit sa intrerupa perioada grea de patru meciuri fara sa castige nici cu Gloria Bistrita ocupanta locului 17 in Liga 1, ratand un penalti in ultimele minute.  Avand in vedere si faptul ca nu prea exista stabilitate la club, Adrian Szabo fiind al treilea antrenor de anul acesta, ei ocupa paozitia 10, cu cinci locuri peste zona de retrogradare.

Adrian Szabo nu poate conta pe portarul Taborda, portughezul a fost eliminat in ultimele minute ale meciului cu Bistrita si a primit o suspendare de doua etape. Din nefericire pentru Brasov inlocuitorul sau este un debutant in Liga 1.

Forma superba a Stelei sa stins cand VfB Stuttgart ia umilit pe Arena Nationala in etapa a cincea a Europa League. Echipa noastra a inceput meciul cu foarte mare incredere, folosind un sistem 3-4-3, dar Stuttgart ia pedepsit chiar de la inceputul meciului fiind 4-0 la pauza. Meciul sa terminat 5-1 pentru echipa din Bundesliga iar Steaua trebuie sa evite o infrangere cu Copenhaga pentru a se califica.

Echipa lui Claudiu Reghecampf  detine un record foarte bun in deplasare cu 4 victorii 2 egaluri si o infrangere, chiar au castigat 3 din ultimele 4 meciuri la rand. Nu este de asteptat ca ei sa faca o schimbare in formatia de joc la un sistem 4-2-3-1.

Pont FC Brasov Steaua

La Brasov nu este o deplasare usoara, Dinamo si Vaslui nu au reusit sa castige aici si nu vad pe Steaua sa obtina o victorie usoara aici dupa o infrangere cu 5-1. Nu este un pariu chiar bun acela pe Steaua la cota 1.7, ei au castigat doar o data in ultimele patru deplasari la Brasov si le va fi greu sa rezolve acest meci.

Exista numeroase exemple de echipe care nu au reusit sa isi revina la timp pentru meciul din liga, ultimul fiind Real Madrid care a pierdut cu 1-0 la Betis sambata dupa meciul egal cu Man City.

Brasov a reusit doar un meci in acest sezon fara sa primeasca gol, in timp ce Steaua nu a marcat in doar un meci, deci sunt destule argumente ca ambele echipe sa inscrie. Steaua este echipa mai puternica in statistici, dar pentru Brasov acesta este meciul cel mai ravnit din tot sezonul si motivatia este mai mare decat de obicei, este de asemenea singurul meci din sezon in care stadionul din Brasov este plin.

Pontul pentru acest meci este , ambele echipe sa  inscrie la cota 1.90 la Unibet. Cea mai mare cota pentru Steaua o gasiti la William Hill 1.75 , iar cea mai mare cota pentur FC Brasov la Bet365 5.25.