Cele doua echipe de la mijlocul clasamentului se vor duela in acest meci dupa ce etapa trecuta si-au dezamagit fanii,Spurs au remizat acasa in timp ce Stoke a suferit cea mai grea infrangere din acest sezon.Cele doua echipe sunt despartite de 10 puncte in campionat,Tottenham aflandu-se cu 2 pozitii peste Stoke.In ultimele 2 sezoane au remizat pe White Hart Lane.

Tottenham oscileaza mult in rezultate si este dificil de prezis urmatorul lor meci.Dupa ce au fost drastic infranti de Liverpool acasa au fost eliminati din Cupa Ligii,au invins in deplasare pe Southampton.In ultima etapa au remizat 1-1 acasa cu West Bromwich.Este evident ca Spurs au probleme pe teren propriu ei adunand mai multe puncte din deplasare.In ofensiva au probleme ei inscriu mai putin de un gol pe meci.In toate cele 5 partide pierdute in acest sezon nu au reusit sa marcheze nici un gol.Recent Spurs au schimbat si antrenorul in locul lui Villas Boas a venit Sherwood.In acest meci nu va juca Sandro care este accidentat.Echipa probabila: Lloris-Naughton, M.Dawson, Chiriches, Rose-Paulinho, Eriksen, Chadli, Sigurdsson-Soldado, Adebayor.

Stoke se afla la mijlocul clasamentului si in acest sezon au avut o singura serie negativa in care nu au reusit sa castige timp de 8 etape dar au obtinut multe remize.Pana de Boxing Day aveau o serie de 4 meciuri fara infarngere dar au pierdut la scor pe terenul celor de la Newcastle 5-1.Acel meci l-au inceput bine cu un gol marcat repede dar in finalul primei reprize au avut 2 oameni eliminati si de aceea au primit 5 goluri in repriza secunda.In acest meci nu vor juca Wilson si Wehlan care sunt suspendati.Echipa probabila:Sorensen-Cameron, Shawcross, Willkinson, Pieters-W.Palacios, N’Zonzi-Walters, Adam, Assaidi-Crouch.

Tottenham trebuie sa castige pentru a readuce fanii alaturi de echipa iar Stoke joaca slab in deplasare si au si 2 jucatori indisponibili.Spurs au o cota la victorie de 1.50 la Bet365.