chelsea psg

Marti seara avem 2 evenimente din sferturile Champions League iar cel mai interesant se va juca la Londra,deoarece Chelsea va incerca sa recupereze diferenta de 2 goluri din primul meci cand au pierdut la Paris cu 3-1.

Cei de la Chelsea sunt constiienti ca va fi o misiune dificila,dar acel gol al lui Pastore din minutul 90 le-a dat planurile peste cap,iar de aceea lucrurile sunt mai complicate in acest meci.Ne e deloc exclus ca elevii antrenorului Mourinho sa intoarca acest rezultat mai ales ca joaca excelent pe teren propriu in acest sezon.In ultimul meci din campionat au acstigat cu 3-0 iar Hazard,Oscar si David Luiz au fost menajati.Cu acest rezultat raman pe locul 2 in campionat si vor da lupta finala pentru campionat cu Liverpool si Manchester City.Mourinho va avea un meci dificil mai ales ca nu va putea conta in acest meci pe Eto’o accidentat si Matic,Ramires si Salah suspendati.Echipa probabila:Cech-Ivanovic, Cahill Terry,Azpilicueta-David Luiz, Lampard-Willian, Hazard Oscar-Torres.

PSG abordeaza acest meci cu ceva mai mult calm avand in vedere victoria de acum 6 zile de pe Park de Prince,dar antrenorul Blanc este constient ca si cea mai mica greseala ii poate costa.Parizienii au 11 victorii consecutive si au un moarl excelent iar in acest meci se pot califica si in urma unei infrangeri la limita.PSG este aproape de castigarea celui de-al doilea titlu in Franta avand in vedere ca au 13 puncte avans si 6 etape ramase pana la final.In ultima etapa au castigat acasa cu Reims,3-0 iar in acel meci Blanc a menajat cativa jucatori de baza.Echipa probabila:Sirigu-Jallet, Thiago Silva Alex,Maxwell-Verratti, Thiago Motta, Matuidi-Lucas,Lavezzi,Cavani

Cele doua goluri in minus sunt o motivatie in plus pentru Chelsea si cred ca va castiga acest meci chiar daca nu se stie cine se va califica. Chelsea are o cota de 1.83 la Bet365.