Meciul se va diputa intre Espanyol care se afla la mijlocul clasamentului si Real care este pe locul 3.Real nu isi poate permite nici un pas gresit daca vrea sa se aporpie de Atletico si Barcelona.In sezonul trecut ambele meciuri s-au terminat la egalitate.

Espanyol se afla la mijlocul clasamentului si isi merita locul deoarece au momente cand joaca excelent dar mai au si momente cand joaca mult subasteptari.Au multe oscilatii in joac dar cel mai bine joaca acasa in acest sezon.In Cupa Regelui au de reparat in meciul retur o infrangere la echipa de liga a doua Alcorcon.In ultima etapa de campionat au fost invinsi de Osasuna,dar in acel meci au fost clar dezavantajati de arbitru iar cand antrenorul Aguirre a protestat a fost trimis in tribune.In acel meci au primit multe cartonase galbene iar primcipalul lor marcator Sergio Garcia este suspendat pentru acest meci.Echipa probabila:Casilla-J. Lopez, Colotto, H. Moreno, Capdevila-V. Sanchez, Alex-Stuani, Abraham, Simao-J. Cordoba.

Real Madrid este pe un trend ascendent iar marti a castigat 2-0 cu Osasuna si se vede ca joaca exact cat trebuie pentru a obtine o victorie usoara si fara emotii.Au asteptat rabdatori sansa de a marca iar Benzema a deschis scorul in minutul 67 iar antrenorul Ancelotti este multumit ca francezul si-a recuperat pofta de gol.Tanarul Jese joaca din ce in ce mai bine el a jucat din primul minut in cupa alaturi de Ilaramendi si Casillas.Ancelotti va folosi iar formula de baza asa ca in echipa vor reveni Carvajal,Diego Lopez si Xabi Alonso.Echipa probabila:Diego Lopez-Carvajal, Pepe, S. Ramos, Marcelo-Xabi Alonso, Modric-Bale, Isco, C. Ronaldo-Benzema.

Espanyol joaca bine pe teren propriu dar are sansa de a reduce diferenta fata de Atletico si Barcelona si va juca la capacitate maxima.Real are o cota la victorie de 1.33 la Bet365.